Lösemi Belirtileri

Lösemi belirtileri icap inanın icap inanmayın, vücudunuzun ürettiği yeni kan hücrelerinin çoğu kemik iliğinizden geliyor - yetişkin miktarlarda bulunan şişman müşterek madde, kemiklerinizin iri uçları. Lösemi hastası olanlar için, bu tanınmayan soy hücrelerinden biri mutasyona uğrar ve kansere dönüşür. Daha sonra klonlamaya başlar - evet da zat kopyalarını yapar - okunuşu tutku böyle ilerler. henüz esen alışkanlıklar edinmek icap misiniz? doğru yaşam ipuçlarını örtmek uğruna kaydolun ve doğrudan gelen kutunuza teslim edin !

"Yetişkinler için, lösemi başlangıcı ayrılmış tipik yaş 50 ila 70 arasında ancak yerde," diyor Dana-Farber dokunmabana Enstitüsündeki Yetişkin Lösemi Programı klinik müdürü Martha Wadleigh .

Mutasyonun meydana geldiği hücre hücreleri okunuşu hücre üretim sürecinin nasıl miktarda erken yaşandığı ile tanımlanan löseminin birkaç "alt türü" vardır okunuşu bu durum, Lösemi ve Lenfoma ile ilgili müşterek bili uzmanı olan Meredith Barnhartı açıklamaktadır. Toplumun vukuf Kaynakları Merkezi .

Hem Barnhart hem de Wadleigh, lösemi söz kolokyum olduğunda, sessiz ancak belirti veya belirti olmadığını açıkça ortaya koymaktadır. ahacık çoğu insanın görmezden geldiği 10 amansız hastalık belirtisidir . "Belirtiler alt tipe bağlıdır." Diyor Barnhart. Ancak, henüz sık görülen yetişmiş lösemi türlerinden muzdarip olanlarda ortaya çıkan bazı örtüşen belirtiler vardır.

Dikkat etmeniz gerekenler:

Soluk cilt

Barnhart, “Lösemi geliştiğinde, incitmebeni tarafından hasar gören bilinmeyen [kan] hücreleri, kemik iliğinin üstesinden gelebilir okunuşu bu nedenle hijyenik hücrelerin büyümesini zorlaştırabilir,” niteleyerek açıklıyor. "Daha az sağlam hücreniz olduğu için, uçuk cilde maksat açabilen kansızlık geliştirebilirsiniz ." kansızlık başkaca ellerin hep ilgisiz hissetmesine niçin olur , uzmanlar söylüyor.yorgunluk

Wadleigh, diğer birçok hastalıkta olduğu gibi , yorgunluğun löseminin yaygın aynı belirtisidir. şayet her çağ silmeyi hissediyorsanız okunuşu mahsus de enerji eksikliğiniz, kendinizi nasıl hissettiğinizden farkedilir yalnız değişiklikse, doktorunuza söyleyin. Anemi, yorgunluğunuz maksadıyla okunuşu itham kabil .

Enfeksiyonlar veya ateş

Kan hücreleriniz bağışıklık sisteminizin önemli yalnız bileşenidir. Eğer sağlıksızsa, lösemili hastalar yoluna olduğu gibi, daha seçenek hastalanmayı beklersiniz, diyor Wadleigh. “Enfeksiyonlar yahut ateşli silahlar gördüğümüz en yaygın semptomlardan birisidir” niteleyerek ekliyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *